Ця стаття про вишивку різних регіонів України, «помандруємо» із заходу до сходу.
На вишиванці Житомирського регіону добре виділяються рукава повністю вишиті червоно-чорними або синіми нитками. В орнаменті переважає розетка та повторюваність простих фігур – ромба, зірок, ламаних ліній. Техніка вишивання – дрібний хрестик.
На Вінниччині вишиванка мала багату кольорову гаму, але на кожній виділяється основний колір. Вінницька вишиванка поєднувала різні техніки та стилі вишивання: від хрестика, стебнівки, настилування, вирізування до кольорових мережок; застосовували ще й допоміжні техніки - контурні шви, тапівка, стебнівка тощо.
Чернігівська область любила білу вишиванку. Геометричні та рослинні орнаменти вишивали білимии нитками, подекуди додабчи червоний та чорний кольори. Техніка вишивання – дрібні суміжні стібки.
Київщина в оздобленні вишитої сорочки вдало використовувала поєднання геометричних та рослинних орнаментів. В техніці використовувала хрестик, занизуання, гладдю. Улюблені кольори – білий, коралово-червоний та чорний.
Черкаська вишиванка досить традиційна та проста у виконанні – рослинні орнаменти та геометричні фігури вишиваються червоною ниткою на білому полотні.
Дуже цікавою була вишивка Кіровоградської області. Елементи візерунку старались зробити справді реалістичним – виноград мав блиск на горошинах, а на вітці було видно тонесенькі вусики, віддаючи перевагу червоним та чорним ниткам.